saçları gürleştirme, nedir, nasıl yapılır, yöntemleri, doğal yöntemi, nasıl güçlendirilir, parlak görünüm, kırılmalara önlem, elektriklenmesini önlemek için hakkında bilgiler

Hanımlar, saçlarınız cansız ve sönük mü görünüyor? O halde bu makalemizi mutlaka okumalısınız. Bu önerilerimizi uygulayarak saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. İşte detaylar;
Saçlara parlak görünüm vermek için

250 gram adaçayı yaprağını, bir litre suda 15-20 dakika kaynatın, soğumaya bırakın ve süzün. Daha sonra yüzde 50’lik alkolle karıştırın. Saç diplerinizi gün aşırı bu karışımla ıslatıp tarayın.

Bir portakalın suyu, bir çorba kaşığı bal ve birkaç damla sandal ağacı yağını su ile karıştırın. Bu karışımı şampuan sonrası durulamada kullanın.

Saç kırılmalarına karşı formül


4 ml gülyağı, 32 ml bademyağı, 32 ml hintyağı ve 32 ml zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı akşam yatmadan önce saç diplerine masaj yaparak sürün. Sonra pamuklu bir bezle başınızı bağlayın. Sabah saçlarınızı yıkayın. Bunu ayda üç kez uygulayın.

Haftada iki kez, misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürün.

Saçları gürleştirmek için ne yapabiliriz?

100 gram dulavrat otu kökü, 100 gram ısırgan otu kökü ve 60 gram şimşir ağacı yaprağını iki litre sirkenin içine koyun. Sekiz gün sıcak bir yerde dinlendirdikten sonra süzün. Elde ettiğiniz sıvı ile saç derisine masaj yapın.

50 gram taze civanperçemini bir litre suda 10 dakika kadar kaynatıp süzün. Her gün saç diplerine bununla masaj yapın.

Saçın elektriklenmesine karşı

Bir çorba kaşığı balı bir litre suyla karıştırıp, bunu şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda bu işlemi uygulayın.